İSKEÇE & NAOUSSA Karnavalı

   

15-18 Şubat 2018  Perşembe-Pazar İskeçe & Naoussa Karnavalı

           İSKEÇE & NAOUSSA Karnavalı , ! 1 Tur 2 Karnaval !

Selanik

online-pharmacy-uk.com

,Noussa,Kavala,İskeçe,Gümülcine

15-18 Şubat  2018  Tur Programı ( 3 gece 4  gün 2  gece otel konaklamalı)

1.Gün  Perşembe  15 Şubat    İstanbul – İpsala – Kavala  – Selanik

Siz Konuklarımızı  21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü, 21:45 Mecidiyeköy Migros önü, 22:15 Bakırköy Ömür Plaza dan karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Tekirdağ,Keşan ,İpsala güzergahını takip ederek  İpsala Türk sınırına varış.

2.Gün  Cuma          16 Şubat     Kipi – Kavala –Selanik

Türk(İpsala) Ve Yunan ( Kipi) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrası Dedeağaç,Gümülcine otoyolu takip edilerek Kavala’ya yolculuk,sabah saatlerinde  dinlenme tesisinde kahvaltı molası (extra).Kahvaltı sonrası Kavala şehir turu Mehmet Ali Paşa’nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesi sonrası kısa bir serbest zaman ve  Selanik’e hareket. 2-3 saatlik zevkli bir yolculuk ve rehberimizin anlatımları eşliğinde Selanik’e varış ve şehir turu. Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi,Helexpo International fuar alanı, Döner Kule,Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları panaromik olarak görülecektir.Şehir turu sonrası Atatürk’ün evi ziyareti ve otelimize yerleşme.Akşam dileyenler misafirlerimiz extra olarak taverna turuna katılabilirler.

3.Gün Cumartesi    17 Şubat  Selanik-Noussa Festivali

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de otelimizden Noussa’ya  hareket.Selanik’e yaklaşık 90 km mesafede tarihi ve doğasıyla İskeçe’ den sonra Yunanlıların festival organizasyonuna ev sahipliği yapan bu şirin beldeye yolculuk.
Bölge halkı ile birlikte coşkulu festival etkinliklerine katılıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat de Selanik’e yolculuk. Akşam konaklama otelimizde.

4.Gün  Pazar           18 Şubat   Selanik-İskeçe Karnavalı-İstanbul

Sabah erken kahvaltı  sonrası rehberimizin belirleyeceği saatde İskeçe’ye hareket.  İskeçe kenti Avrupa Birliği tarafından verilmiş Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri ünvanına  sahiptir. Osmanlı’nın izlerine hakim olduğu tarih kokan sokaklarını gezdikten sonra İskeçe karnavalının geçit törenini izleyeceğiz.Brezilyanın Rio şehrinde düzenlenen uluslararası karnavalının aynısıdır. Ülke genelinden karnavalı izlemeye gelen her yıl 200 bin kişi ile birlikte coşkulu bir şekilde karnaval görüntülerini izleyip eğlenip rehberimizin belirleyeceği saat de  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Dedeağaç yolu üzerinden Yunanistan sınır kapısı Kipi’ye oradan da Türk sınır kapısı İpsala’ya varıyoruz.Pasaport Ve gümrük işlemlerini takiben İstanbul’a varış gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

 İki Kişilik Oda Kişi         Başı  Tek kişilik  Oda 3-12 Yaş Çocuk İki Yetişkin ile
       
3*Abc Hotel Vb 119 € 169  € 119 €
4*Kinissi&Queen Olga Vb 129 € 189 € 129 €
5*Grand Hotel Palace 149 € 229 € 149 €
     


Tur Ücretine Dahil olan hizmetler

 • *Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.
 • *Belirtilen otellerde 2  gece oda kahvaltı konaklama.
 • *Türkçe Rehberlik hizmetleri
 • *Mesleki sorumluluk sigortası ( 65 yaş üzeri misafirler 10 € fark ödemelidirler)

Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler

 • *Noussa Festival turuna transfer bedeli kişi başı 10 € olup zorunludur ve kayıt ile birlikte acenteye ödenmelidir.
 • *Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • *Extra ve Program dışı geziler

  ch-stcyr47.store

  ,kişisel harcamalar.

 • *İsteğe bağlı seyahat sigortası  10 € (65 yaş üzeri için 20 € dur ) .
 • *Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)
 • *Schengen vize ve hizmet bedeli 120 € dur.

Rezervasyon iptali , değişiklik ve tur programının uygulanması
Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -10-  gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 14 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.Bayram ve Resmi tatil dönemi,yılbaşı,karnaval turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlar da  28 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal  ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.
Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.
Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar da hareket tarihinden  3 gün önce , günübirlik turlar da ise 2 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.
Acente  Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

Yeşil Pasaporta vizesizdir – Pasaportunda KKTC girişi olanlar Yunanistan’a giriş yapamaz.

add your comment